Home Eseu
ESEU
   Display # 
# Article Title Date Author Hits
1 Vavila Popovici: DESPRE DISCREȚIE Tuesday, 15 August 2017 Ştefan Doru Dăncuş 21
2 Vavila Popovici: DESPRE ANORMALITATE Monday, 31 July 2017 Ştefan Doru Dăncuş 35
3 Magdalena Albu: MODERNITATEA TENDENȚIALĂ - CONCEPT ȘI DIAGNOZĂ Thursday, 20 July 2017 Ştefan Doru Dăncuş 47
4 Vavila Popovici: SETEA DE RĂZBUNARE A ORGOLIOSULUI Wednesday, 19 July 2017 Ştefan Doru Dăncuş 43
5 Vavila Popovici: FESTIVALUL DE DANS AMERICAN – 2017 Friday, 07 July 2017 Ştefan Doru Dăncuş 40
6 Al Florin ŢENE: EROII NOŞTRI, CRIMINALII LOR Wednesday, 05 July 2017 Ştefan Doru Dăncuş 43
7 Vavila Popovici: DESPRE MEDIOCRITATE Tuesday, 04 July 2017 Ştefan Doru Dăncuş 44
8 George PETROVAI: TREI ESEURI DESPRE POLITICA ROMÂNEASCĂ A LUNII IUNIE 2017 Sunday, 02 July 2017 Ştefan Doru Dăncuş 49
9 Vavila Popovici: AMAZOANELE Saturday, 24 June 2017 Ştefan Doru Dăncuş 69
10 Vavila Popovici: DESPRE MORALITATE Friday, 09 June 2017 Ştefan Doru Dăncuş 82
11 Vavila Popovici: NEVOIA DE DIALOG ȘI DE TOLERANȚĂ Friday, 26 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 122
12 Adrian GRAUENFELS: PROBLEMA AVANGARDELOR Thursday, 18 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 118
13 Vavila Popovici: DUMINICA SAMARINENCEI –APA VIE Wednesday, 17 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 84
14 Vavila Popovici: ABJECȚIE ȘI MAHALAGISM Friday, 12 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 126
15 George PETROVAI: DIN DIALECTICA SAU ÎNCEPUTUL DISCURSULUI SEMIOTIC AL LUI AUGUSTIN DE HIPONA Monday, 01 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 126
16 Vavila Popovici: Despre Normalitate Friday, 28 April 2017 Ştefan Doru Dăncuş 113
17 Vavila Popovici: VIOLENȚA – anestezicul înțelepciunii Tuesday, 18 April 2017 Ştefan Doru Dăncuş 154
18 George PETROVAI: CÂND TRĂNCĂNEALA-I NESFÂRŞITĂ, VIAŢA VA FI MAI TRONCĂNITĂ ! Wednesday, 05 April 2017 Ştefan Doru Dăncuş 155
19 Vavila Popovici: PROSTIA bate la ușa agresivității Wednesday, 22 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 160
20 Vavila Popovici: Galbenul solar al lui VAN GOGH Thursday, 16 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 169
21 Vavila Popovici: Femeile și florile Tuesday, 07 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 177
22 Vavila Popovici: Despre LIBERTATE Tuesday, 28 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 230
23 Vavila Popovici: Despre EMPATIE Friday, 17 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 228
24 Vavila Popovici: EU ȘI CELĂLALT Sunday, 12 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 268
25 George PETROVAI: CE ANUME ŞTIM DESPRE NOI ÎNŞINE? Sunday, 05 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 210
 
« StartPrev12345678910NextEnd »
Page 1 of 47

Sondaj

Ce părere aveţi despre acest site ?
 

Cine este online

We have 294 guests and 1 member online

Statistici Site

  • 3705 registered
  • 0 today
  • 0 this week
  • 234 this month
  • Last: GkadmirFlum
Ulti Clocks content

Reclama Dvs

Librarie Online. Zilnic ultimele carti noi, promotii si reduceri. Carti pentru fiecare cu livrare din stoc.

Site Gazduit De

armand-productions3

 


feed-image Feed Entries

Poemul din metrou