Home Eseu
ESEU
   Display # 
# Article Title Date Author Hits
1 Vavila Popovici: AMAZOANELE Saturday, 24 June 2017 Ştefan Doru Dăncuş 15
2 Vavila Popovici: DESPRE MORALITATE Friday, 09 June 2017 Ştefan Doru Dăncuş 33
3 Vavila Popovici: NEVOIA DE DIALOG ȘI DE TOLERANȚĂ Friday, 26 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 51
4 Adrian GRAUENFELS: PROBLEMA AVANGARDELOR Thursday, 18 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 45
5 Vavila Popovici: DUMINICA SAMARINENCEI –APA VIE Wednesday, 17 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 36
6 Vavila Popovici: ABJECȚIE ȘI MAHALAGISM Friday, 12 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 64
7 George PETROVAI: DIN DIALECTICA SAU ÎNCEPUTUL DISCURSULUI SEMIOTIC AL LUI AUGUSTIN DE HIPONA Monday, 01 May 2017 Ştefan Doru Dăncuş 55
8 Vavila Popovici: Despre Normalitate Friday, 28 April 2017 Ştefan Doru Dăncuş 52
9 Vavila Popovici: VIOLENȚA – anestezicul înțelepciunii Tuesday, 18 April 2017 Ştefan Doru Dăncuş 82
10 George PETROVAI: CÂND TRĂNCĂNEALA-I NESFÂRŞITĂ, VIAŢA VA FI MAI TRONCĂNITĂ ! Wednesday, 05 April 2017 Ştefan Doru Dăncuş 89
11 Vavila Popovici: PROSTIA bate la ușa agresivității Wednesday, 22 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 118
12 Vavila Popovici: Galbenul solar al lui VAN GOGH Thursday, 16 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 108
13 Vavila Popovici: Femeile și florile Tuesday, 07 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 119
14 Vavila Popovici: Despre LIBERTATE Tuesday, 28 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 147
15 Vavila Popovici: Despre EMPATIE Friday, 17 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 163
16 Vavila Popovici: EU ȘI CELĂLALT Sunday, 12 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 201
17 George PETROVAI: CE ANUME ŞTIM DESPRE NOI ÎNŞINE? Sunday, 05 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 154
18 Vavila Popovici: Despre SNOBISM și AROGANȚĂ Sunday, 29 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 162
19 George PETROVAI: TRUDA CA UN SCOP ÎN SINE, NIMĂNUI NU FACE BINE! Saturday, 28 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 164
20 Vavila Popovici: Despre ELEGANȚĂ Thursday, 26 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 174
21 Gheorghe Constantin NISTOROIU: PROFETISMUL LUI MIHAIL EMINESCU Saturday, 14 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 172
22 Vavila Popovici: 167 DE ANI DE LA NAȘTEREA POETULUI NOSTRU NAȚIONAL Saturday, 14 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 155
23 George PETROVAI: PROVERBIALA RĂBDARE ROMÂNEASCĂ Friday, 13 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 166
24 George PETROVAI: ENIGMA VIEŢII – PARTE DIN SERIA INFINITĂ A ENIGMELOR UNIVERSULUI Wednesday, 11 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 136
25 Vavila Popovici: TUPEUL Tuesday, 10 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 186
 
« StartPrev12345678910NextEnd »
Page 1 of 47

Sondaj

Ce părere aveţi despre acest site ?
 

Cine este online

We have 334 guests online

Statistici Site

  • 3705 registered
  • 0 today
  • 0 this week
  • 235 this month
  • Last: GkadmirFlum
Ulti Clocks content

Reclama Dvs

Librarie Online. Zilnic ultimele carti noi, promotii si reduceri. Carti pentru fiecare cu livrare din stoc.

Site Gazduit De

armand-productions3

 


feed-image Feed Entries

Poemul din metrou