Home Articol Presă Stelian Gomboș: Calda invitatie la alte trei conferinte deosebite!...
Stelian Gomboș: Calda invitatie la alte trei conferinte deosebite!... PDF Print E-mail
User Rating: / 1
PoorBest 
Written by Ştefan Doru Dăncuş   
Tuesday, 28 November 2017 14:17
 
 
Biserica/Parohia "Serban Voda" din Bucuresti, sector 4, str. Petre Tutea nr. 1, va invita, in Sfantul Post al Nasterii Domnului, la alte trei manifestari/evenimente culturale si spiritual - duhovnicesti, dupa urmatorul program:
 
1. Duminica - 03.12.2017, orele 18,00, va conferentia Parintele Profesor Nicolae Bordasiu de la Biserica "Sf. Silvestru" din Bucuresti despre "Crampeie din Istoria Rugului Aprins si a temnitelor comuniste, povestite pe viu!"
 
2. Duminica - 10.12.2017, orele 18,00, invitat deosebit in mijlocul comunitatii noastre bisericesti va fi Parintele Nicolae Tanase de la Parohia Valea Plopului, judetul Prahova, care ne va vorbi despre "Tinerete si curaj, marturisire si libertate in lumea contemporana!"
 
3. Duminica - 17.12.2017, orele 18,00, ne vom intalni cu un alt invitat special - cu Domnul Dr. Laurentiu Gheorghe - cadru didactic la Facultatea de Filosofie a Universitatii din Bucuresti, care va conferentia "Despre ratiune si credinta in contextul secularizarii!"
 
Acestea sunt ultimele trei intalniri spirituale din acest an - 2017!...
 
Toate aceste evenimente/manifestări culturale si spirituale sunt organizate cu Binecuvantarea PF Parinte Daniel - Patriarhul Bisericii Ortodoxe Romane!...
 
La toate aceste momente duhovnicesti va poftim si va asteptam, pe toti, cu multa bucurie si aleasa pretuire!...
 
Va rugam sa transmiteti mai departe aceasta invitatie de suflet!...
 
Doamne ajuta!
 
In numele conducerii oficiului nostru parohial, 
Pr. Paroh Dinu Pompiliu si Stelian Gombos.
 
 
 
 
 
 

"Crâmpeie din Istoria Rugului Aprins și ale temnițelor comuniste, povestite pe viu!"


Duminica - 03.12.2017, orele 18,00, va conferentia Parintele Profesor Nicolae Bordasiu de la Biserica "Sf. Silvestru" din Bucuresti despre "Crampeie din Istoria Rugului Aprins si a temnitelor comuniste, povestite pe viu!"
 
 
 

"Tinerețe și curaj, mărturisire și libertate în lumea contemporană!"


Duminica - 10.12.2017, orele 18,00, invitat deosebit in mijlocul comunitatii noastre bisericesti va fi Parintele Nicolae Tanase de la Parohia Valea Plopului, judetul Prahova, care ne va vorbi despre "Tinerete si curaj, marturisire si libertate in lumea contemporana!"

 

Add comment


Security code
Refresh

Sondaj

Ce părere aveţi despre acest site ?
 

Cine este online

We have 562 guests online

Statistici Site

  • 3705 registered
  • 0 today
  • 0 this week
  • 396 this month
  • Last: GkadmirFlum
Ulti Clocks content

Reclama Dvs

Librarie Online. Zilnic ultimele carti noi, promotii si reduceri. Carti pentru fiecare cu livrare din stoc.

Site Gazduit De

armand-productions3

 


feed-image Feed Entries

Poemul din metrou