Home Eseu
ESEU
   Display # 
# Article Title Date Author Hits
51 Vavila Popovici: PROSTIA bate la ușa agresivității Wednesday, 22 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 571
52 Vavila Popovici: Galbenul solar al lui VAN GOGH Thursday, 16 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 660
53 Vavila Popovici: Femeile și florile Tuesday, 07 March 2017 Ştefan Doru Dăncuş 732
54 Vavila Popovici: Despre LIBERTATE Tuesday, 28 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 808
55 Vavila Popovici: Despre EMPATIE Friday, 17 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 735
56 Vavila Popovici: EU ȘI CELĂLALT Sunday, 12 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 756
57 George PETROVAI: CE ANUME ŞTIM DESPRE NOI ÎNŞINE? Sunday, 05 February 2017 Ştefan Doru Dăncuş 645
58 Vavila Popovici: Despre SNOBISM și AROGANȚĂ Sunday, 29 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 674
59 George PETROVAI: TRUDA CA UN SCOP ÎN SINE, NIMĂNUI NU FACE BINE! Saturday, 28 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 693
60 Vavila Popovici: Despre ELEGANȚĂ Thursday, 26 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 753
61 Gheorghe Constantin NISTOROIU: PROFETISMUL LUI MIHAIL EMINESCU Saturday, 14 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 643
62 Vavila Popovici: 167 DE ANI DE LA NAȘTEREA POETULUI NOSTRU NAȚIONAL Saturday, 14 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 507
63 George PETROVAI: PROVERBIALA RĂBDARE ROMÂNEASCĂ Friday, 13 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 660
64 George PETROVAI: ENIGMA VIEŢII – PARTE DIN SERIA INFINITĂ A ENIGMELOR UNIVERSULUI Wednesday, 11 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 478
65 Vavila Popovici: TUPEUL Tuesday, 10 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 547
66 Vavila Popovici: SECRETUL SUCCESULUI: DORINȚA BINELUI ȘI VOINȚA Wednesday, 04 January 2017 Ştefan Doru Dăncuş 580
67 Eugen Evu: Mini eseu despre structura liricii moderne Thursday, 29 December 2016 Ştefan Doru Dăncuş 550
68 Vavila Popovici: CRĂCIUNUL Monday, 26 December 2016 Ştefan Doru Dăncuş 634
69 Vavila Popovici: Despre INVIDIE ȘI POPULISM Wednesday, 21 December 2016 Ştefan Doru Dăncuş 565
70 Viorel ROMAN: ROMÂNIA 2017 ŞI ANTIINTELECTUALISMUL PROTESTANT ŞI ORTODOX Monday, 19 December 2016 Ştefan Doru Dăncuş 589
71 Viorel ROMAN: UN NOU RĂZBOI RECE Tuesday, 13 December 2016 Ştefan Doru Dăncuş 629
72 George PETROVAI: PROVERBIALA RĂBDARE ROMÂNEASCĂ Tuesday, 22 November 2016 Ştefan Doru Dăncuş 599
73 Vavila Popovici: Despre LOGICĂ Monday, 14 November 2016 Ştefan Doru Dăncuş 780
74 George PETROVAI: INTRODUCERE ÎN FILOZOFIA NESIMŢIRII POSTDECEMBRISTE Monday, 07 November 2016 Ştefan Doru Dăncuş 606
75 Vavila Popovici: Flecăreala Monday, 31 October 2016 Ştefan Doru Dăncuş 894
 
« StartPrev12345678910NextEnd »
Page 3 of 48

Sondaj

Ce părere aveţi despre acest site ?
 

Cine este online

We have 286 guests online

Statistici Site

  • 3705 registered
  • 0 today
  • 0 this week
  • 234 this month
  • Last: GkadmirFlum
Ulti Clocks content

Reclama Dvs

Librarie Online. Zilnic ultimele carti noi, promotii si reduceri. Carti pentru fiecare cu livrare din stoc.

Site Gazduit De

armand-productions3

 


feed-image Feed Entries

Poemul din metrou